TEM Kimya Endüstriyel Temizlik
Bize Ulaşın: 0530 950 4554

Atık Su Tahliyesi

Su baskınlarında yaşanan en güç işlemlerden birisi olarak karşımıza “atık su tahliyesi” işlemleri çıkmaktadır. Çünkü baskın esnasında gelen akıntı çevresindeki tüm toz ve pislikleri de beraberinde taşıyacaktır.

Bu durum normal ıslaklığın dışında da kirlilik ve zayiat verecektir. Tabi ki bu aşamada yapılacak olan temizleme işlemleri zarar gören ürünleri en aza indirmek açısından çok önemli olacaktır.Özellikle son yıllarda su baskınları ve sellerle alakalı çok sayıda haber duymaktayız. Bunun yegane nedeni olarak iklimsel değişiklikler gösterilmektedir.

Ayrıca çarpık yapılanmaya bağlı olarak da altyapı bozuklukları bu felaketleri tetikleyen bir diğer unsurdur.Binaların genellikle bodrum katlarında oluşan bu baskınlar sonucunda biriken suyun tahliyesinde oldukça güçlükler yaşanmaktadır.Ayrıca su içerisinde kalmış olan eşyaların daha fazla zarar görmemesi açısından da bu atık su tahliyesi işleminin ivedilikle gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bina içerisindeki tüm malzemelerin tahliyesi geçici bir çözümdür.Sonuçta bina sudan arındırılmadan tahliyesi yapılmış olan ürünlerin yeniden yerleştirilmesi mümkün olmaması nedeniyle ilk önemli işlem suyu boşaltmaktır. Sıradan yöntemlerle yapılmaya çalışılan işlemler hem çok uzun zaman alacaktır hem de güç olacaktır.Bu nedenle de bazı ekipmanlardan yararlanmak iyi bir çözüm olacaktır. Suyun boşaltılması hızlı olursa artık pisliklerin temizlenmesi de bir o kadar hızlı olacaktır.Ayrıca yeni önlemler almak maksatlı bir yerleşme düzeni de sıradan planlamalarla olamaz. Tüm bu işlemler göz önüne alındığında atık su tahliyesi ile başlayan bir süreç yaşanacaktır ve bireysel yöntemlerle değil endüstriyel yöntemlerle olmalıdır.

Binalar her ne kadar su baskınlarına karşı gerekli önlemlerle yapılmış olursa olsun, çevrenin altyapısı, yağmur oranları ve çevrenin kirliliğine bağlı nedenlerden dolayı baskın olabilmektedir.Bu tür durumlar önüne geçilemez sonuçlar doğursa da su baskınları aynı zamanda özellikle elektrik şebekelerine zarar verecektir. Bu nedenle bina pis su tahliyesi işlemleri, beraberinde birçok eksikliği de getirmektedir. Bilindik kova süpürgelerle yapılacak temizlik süresi çok uzun sürecektir.Bu süre zarfında sadece suya maruz kalan kat değil diğer çevrelerde de elektrik kesintileri, koku oluşumu, mikrop barındırma gibi olumsuzluklar ortaya çıkacaktır. Özellikle sağlık açısından çok riskli olan bir durumdur ki bu biran önce temizlenmeleri tıbben de çok önemlidir.Tüm bu sebeplerden dolayı profesyonel destek almak çok akıllıca olacaktır.Bu sebepleri üst üste koyduğumuzda zaten psikolojik olarak çok etkilenmiş olan kişilerin bir an önce normal yaşamlarına dönmeleri için atık su tahliyesi hizmeti veren bir işletmeden destek almak gerekecektir.

Bu konuda uzman kişilerden oluşan bu firmalar hızlı bir şekilde suyu tahliye edecekler ve gerekli onarım için yönlendirici olacaklardır. Son dönemlerdeki bu gereklilik ile paralel olarak birçok atık su tahliyesi firması faaliyete başlamıştır.Çalışma anlayışları genel olarak aynı olsa da bazı ekipler diğerlerinden bir parça daha hızlı hizmet vereceklerdir.

İlk aşamada daha pahalı gibi görülse de yapılan işlemler göz önüne alındığında hiç de öyle değildir.Kurtarılacak olan malzemeler açısından, yeniden yerleşme hızı açısından daha ekonomik sonuçlar çıkacaktır. Bu nedenle de atık su tahliyesi firmaları en iyi seçim olacaktır.

TEM Kimya olarak atık su tahliye hizmetini;

  • İstanbul ve çevresi,
  • İzmir ve çevresi
  • Gaziantep ve çevresi,

olmak üzere bir çok lokasyonda sunmaktayız.

 

English