TEM Kimya Endüstriyel Temizlik
Bize Ulaşın: 0530 950 4554

Ozonla Dezenfeksiyon

BAĞIŞIKLIĞINIZI GÜÇLENDİRİN

150 yıldan fazladır dünyanın birçok ülkesinde kullanılan ozon tedavisi, bağışıklık sisteminin güçlenmesinde, kan ve dokuların daha çok oksijenlenmesini sağlayarak hastaya kendisini zinde hissettiriyor. Ozon tedavisi, bağışıklık sistemini güçlendirmesinin yanı sıra, kronik yorgunluk sendromu, romatizmal hastalık ve fibromiyalji, dolaşım bozukluk giderilmesi, bakteriyel, virüs, mantar enfeksiyonları tedavisi antimikrobiyeldir, bel ve boyun fıtıklarında ağrının azaltılması, astım ve alerjiler, zayıflama ve haşimato, diyabet ve insülin direncinin azaltılması, depresyon, kas hastalıkları ve eklem ağrıları gibi hastalıkların da tedavisinde kullanılıyor.

Ozon gazının bakteri, virüs, mantar ve protozaalar üzerinde öldürücü etkisi kanıtlanmıştır.Günümüzde dezenfektan olarak şebeke sularında bu amaçla kullanılmaktadır. Ozon, virüslerin protein nükleik asit çekirdeğini dağıtarak virüsleri yok eder ve viral RNA’ya zarar verir. Daha yüksek konsantrasyonlarda ozon, virüslerin kapsid veya dış protein kabuğunu oksidasyonla yok eder. Poliovirüs I ve 2, insan rotavrüsleri, Norwalk virüsü, Parvovirüsler ve Hepatit A, B ve C olmak üzere çok sayıda virüs ailesi, ozonun virüsidal etkilerine duyarlı olan birçokları arasındadır. Gerçekten de, ozon tarafından virüsün lipit zarfı parçalandığında, DNA veya RNA çekirdeği hayatta kalamaz.Özellikle yapılarında lipit zarf içeren virüsler ozona karşı daha duyarlıdır ve korona virüste zarflı bir virüstür.Ozon gazının bu güçlü dezenfektan etkisi nedeniyle korona virüsten korunma adına dış ortam dezenfeksiyonunda çok etkili olacağını bilmekle birlikte, insan vücudunda tedavi amaçlı farklı yollarla ( damar içi, rektal, kas içi aşı..) kullanıldığında vücudun antioksidan kapasitesini ( vücutta hücreleri hasara uğratan oksidan maddelerin bertaraf edilmesi) artırdığını, vücudun savaşcıl gücünü artırdığını yani immün sistemin gücünü artırdığını biliyoruz.Korona virüs gibi hastalık etkenlerinin kişinin immün sistemi zayıf olduğunda ölüme kadar giden sürece neden olacağını, immün sistemi güçlü kişilerin tüm hastalık etkenlerine karşı daha dirençli olduğunu unutmamalıyız.

Dolayısı ile tamamen doğal bir yöntem olan Ozonla dezenfeksiyon ortamda bulunan kişilere diğer kullanılan dezenfektanlar gibi toksik bir etkisi olmayıp, en kuvvetli dezenfeksiyon yöntemidir.

Ofisler ,İşyerleri, Otel, Restoran , Hastane Okul , AVM’ler ve ev gibi bütün yaşam alanlarında doğru ve etkili dezenfeksiyon işlemi firmamız yetkin ve uzman personelimizce uygulanmaktadır.

H1N1 virüsü , Corona Virüsü , diğer salgın ve bulaşıcı hastalık meydana getiren mikroorganizmalarla en etkili yol dezenfeksiyon işlemi ile olmaktadır.

English