TEM Kimya Endüstriyel Temizlik
Bize Ulaşın: 0530 950 4554

Tehlikeli Atık Bertarafı

Günümüzde insan nüfusunun sürekli artması ve teknolojinin sürekli olarak gelişmesi; gıda, sağlık, sanayi gibi alanlarda tüketim ve üretim faaliyetlerini de hızlandırmıştır. Bu doğrultuda atıkların doğru bir şekilde yönetilebilmesi ve çevreye geri kazandırılabilmesi için Ülkemizde Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin Yönetmelik oluşturulmuştur

Tehlikeli Atıklar öncelikle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, Çevre izin ve lisans yönetmeliği kapsamında Tehlikeli atık bertaraf için alınmış lisanslı firmalara gönderilmektedir. Atıkların taşınma sürecinde ise Üretici, Çevre ve Orman Bakanlığı Tarafından verilen UATF (Ulusal Atık Taşıma Formu)’nu bulundurmak zorundadır. Tem Kimya olarak atıklarınızın üretim sahasından Atık Bertaraf tesisine ulaşana kadar proje yönetiminin yürüterek profesyonel çözümler sunmaktayız.

Atıklar SRC belgesi ile birlikte Tehlikeli Atık taşıma lisansının bulunduğu araçlarla, lisanslı bertaraf tesislerine iletilir. Taşıma lisansında araç bilgileri, firma bilgileri, sürücü bilgileri ve hangi atık kodlarının taşınacağı gibi bilgiler yer almaktadır.

 

English